Statik Regülatör (trifaze) 30kVA

Bünyesinde haraketli parça içermeyen statik bir gerilim regülatör’üdür. Gerilim regülasyonunu tamamen mikroişlemci denetiminde digital teknolojiyle milisaniyeler mertebesinde gerçekleştirir. Aşınacak, eskiyecek bakım gerektirecek hiç bir parçası yoktur. Oysa klasik servo motorlu voltaj regülatörlerinde ise motor kollektörleri, değişken trafo fırçaları, fırça yatakları gibi mekanik sürtünmeli parçalar hızlı bir aşınma gösterir.Yük altında sürekli çalışmada trafo yüzeyinde ısınma ve aşınmalar hatta voltaj kesintileri meydana gelir.

Datadigital-SVR Statik Voltaj Regülatör leri Yüksek performanslı mikroişlemci ve güçlü geri besleme kontrol algoritması sayesinde, şebeke voltajının tehlikeli derecede düşük ve yüksek gelmesinde aşırı akım, aşırı ısı ve çıkış kısa devresi gibi anormal durumlarda kendisini ve beslediği yükü korur.Tüm güçlerde RFI ve EMI filtreleri standart olarak mevcuttur.Datadigital-SVR, Statik Voltaj Regülatörleri şebekenin ilk periyodunda gerilimdeki değişimi hissederek, bir periyod (20 milisaniye)de çıkış gerilimini 220V +%2 aralığına sokar. Klasik servo motorlu voltaj regülatörlerinde ise; değişen şebeke voltajının düzeltilmesi bir motor tarafından sürülen fırçaların değişken transformatörün çıkış voltajını ayarlamasıyla sağlanır.

Bu aşınma ve hızlı şebeke voltajı değişimlerinde yavaş cevap vermek demektir. Çıkış voltajı düzeltme hızı saniyeler mertebesinde olduğundan beslediği çağdaş elektronik cihazlar için oldukça yavaş sayılmaktadır. Datadigital-SVR, Statik Voltaj Regülatörleri ani ve yüksek akımlara dayanıklı yarı iletken elemanlar (thyristör) sayesinde yüksek kalkış akımı gerektiren yüklere çok hızlı cevap vermektedir. Bu yarı iletken elemanlar 20 milisaniye için nominal akımın 10 katına dayanabilmektedir. Oysa servo motorlu voltaj regülatörlerinde ise bir asenkron motorun kalkış demerajında bile, fırçaların kontak noktasında kontak direncinden dolayı çok yüksek sıcaklık meydana gelecek, fırçanın ve transformatörün yüzeyinde tahribata neden olacaktır.

Datadigital-SVR, Statik Voltaj regülatörleri, gerilim regülasyonunu static elemanlarla (thyristör) STEP_UP/DOWN yöntemiyle ZERO TRANSFER mantığı içinde gerçekleştirmektedir. Akım transferi sıfır geçişlidir. Dolayısıyla harmonik içermez

Güç 30 kVA
Kontrol
DSPIC kontrol SCR (Thyristor) tap changer
Zero Current Transfer
Full Regulation at one cycle
dual-shielded,
isolation transformer
Giriş
Gerilim
Üç fazlı ; 380 VAC
Gerilim Aralığı
1f+N(170-260) VAC / 1f+f(300-450)VAC
Giriş Akımı
1faz 60A
Çıkış
Çıkış Akımı

1faz 45A

Çıkış Gerilimi
220/380VAC +/- %2
Çıkış dalga şekli
Sinusoidal
 Düzeltme Hızı
5000 Volt/saniye
 Cevap Hızı
20 Mili saniye
 Verim

>%97 ( nominal Şartlarda, tam yükte )

Gösterge Düzeni
4×20 alfanümerik LCD Ekran
 Koruma Fonksiyonları

Pasif ve elektronik koruma aşırı gerilim, düşük gerilim,
Aşırı akım, peak, surge, sag ve spike koruması

Aşırı Yük
%150 / 1 Dakika
Aşırı Gerilim
Çıkış Geriliminin + % 8 Volt üstü ( Ayarlanabilir)
Düşük Gerilim
Çıkış Geriliminin _ % 8 Volt altı ( Ayarlanabilir)
BY Pass
Manuel By Pass
Standartlar
EN50091-1/EN62040-1(Güvenlik) EN50091-2/EN62040-2 (EMC)
Bağlantı şekli
Vidalı Terminaller
Çalışma Ortamı Sıcaklığı
-15 C ..+50 C arası
Depolama Sıcaklığı
20 C .+60 C arası
Bağıl Nem
95%(yoğunlaşmayan)
Boyutlar(mm)
En x Boy x Yükseklik
400x800x700mm/125kG
. . . . . . . ……

.

YUKARI